Být člověkem, dostane Designblok občanský průkaz. Patnáctý ročník nejrozsáhlejšího festivalu designu v České republice začíná v pondělí, tři studia poskytnou na celý týden střechu nad hlavou stovkám designérů a světových značek.

V souvislosti s jubileem připravili organizátoři výstavu, která se vztahuje k letošnímu tématu – Ikony. Slovo ikona představuje zlom v tvorbě, je to milník ve vnímání materiálu, konvencí a názorů.

Tatra 97 designéra Hanse Ledwinky je často prezentovanou ikonou díky své aerodynamické karoserii. Když Ray a Charles Eamesovi představovali v roce 1956 svou Lounge Chair na stanici NBC v pořadu Domov, jako by představovali legendu. Moderní a technicky promyšlené pojetí klubového křesla se zapsalo do dějin designu. A ikonou čistého krásna je třeba odšťavňovač Juicy Salif od Philippa Starcka.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Unikátní funkcionalistické prostory Nákladového nádraží Žižkov jsou připravené na desetitisíce návštěvníků, které zajímá design. Ještě před patnácti lety se jich vydalo na Designblok maximálně pár set. Letošní ročník připomene historii festivalu a jedenadvacet exponátů, které jsou dnes ikonami přehlídky.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.