Povinnost přezouvat na zimní pneumatiky vstoupila v platnost v roce 2011. Platí pro vozy kategorie M (pro přepravu lidí) a N, tedy pro přepravu nákladu. Auta by měla být obuta do zimních nebo celoročních plášťů od 1. listopadu do 31. března. A to v případě, že lze na cestě předpokládat zimní podmínky, jako je třeba sníh nebo nízká teplota. V horských oblastech se může vyskytovat také dopravní značka „zimní výbava“, ta nařizuje použití zimních pneumatik bez ohledu na počasí.

Osobní vozidla do hmotnosti 3,5 tuny musí být osazena zimními pneumatikami na všech čtyřech kolech a hloubka dezénu pláště nesmí být menší než 4 mm. Pokud jde o vozidla vyšší hmotnosti, ta musí mít zimní obutí alespoň na všech kolech hnané nápravy s trvalým přenosem síly. Hloubka dezénu by měla v tomto případě být minimálně 6 mm.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.