“Jmenuji se Halka Třešňáková. Narozena 23. nebo 24. 2. 1972 výtvarnici Marcele Třebické a umělci Vlastovi Třešňákovi. Bydleli jsme v pražském bytě s bratrem Kubou. Ještě spolu. Po příchodu nového otce Sidona Karola, budoucího rabína, jsme usínali při šábesových mejdanech.”

Těmito slovy začíná svůj životopis herečka Halka Třešňáková, jedna z nejzajímavějších postav české alternativní divadelní scény.

Do kin v sobotu vstupuje dokument Liebe Indigo, který o herečce natočil režisér Saša Dlouhý. Tajemný název v sobě skrývá oslovení, jímž Halka jako jedenáctiletá dívka začínala deníkové zápisky po emigraci s rodiči do Německa. Bez znalosti jazyka, s problémy v rozdělené rodině, sama v cizím světě.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • “Chtěl jsem natočit dokument o Halce, protože neznám tolik silných osobností s takovými morálními postoji," říká režisér Saša Dlouhý o svém filmu Liebe Indigo. Halka Třešňáková vyrůstala v rodině českých disidentů, její otec je hudebník Vlasta Třešňák.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.