Českou kulturu možná čekají lepší časy. Aspoň tak to při prvním pohledu na volební programy politických stran vypadá. Téměř všechny, které by mohly zamířit do parlamentu, jí chtějí přidat peníze.

Dokonce i TOP 09, která v minulých letech na ministerstvu kultury dramaticky škrtala, se nově zavazuje, že prosadí každoroční nárůst výdajů resortu. Neříká ale o kolik. ČSSD chce kultuře zajistit další peníze z výnosu z provozování loterií.

Zelení jsou odhodláni usilovat o zdroje z programu Creative Europe a především dosáhnout na vysněné 1 % státního rozpočtu pro kulturu. K procentu se hlásí i Babišovo ANO, které chce "zamezit podfinancování resortu". A investovat do kultury chtějí rovněž lidovci, kteří v ní vidí, stejně jako Okamurův Úsvit, vývozní zboží a potenciál pro cestovní ruch. Jen ODS a komunisté k tomuto tématu mlčí.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.