Kulturní lázně, obnovená kultovní umělecká škola Bauhaus či kreativně-meditativní laboratoř. Tak šestašedesátiletá performerka označuje právě vznikající newyorský institut, kterému chce propůjčit své jméno.

Ve středu se otevřela jeho virtuální verze. Návštěvník digitálního institutu plní všechny kroky jako ve skutečnosti. Na začátku podepisuje smlouvu, že se činnostem v centru bude bedlivě věnovat. Během šedesáti minut na obrazovce v podobě primitivní postavičky absolvuje různé procedury z Metody Abramović, která spočívá v sebeuvědomění a hlubokém prožití okamžiku. Do reality chce svoji vizi proslulá umělkyně převést do roku 2015.

VIRTUÁLNÍ NÁVŠTĚVA INSTITUTU: http://bit.ly/1bWNuGg

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.