Za pneumatikami stříká sníh a Porsche 911 se řítí bokem do ostré zatáčky. Řidič se ale usmívá. Učí se, jak má správně projet trasu řízeným smykem. Auto je vybaveno pohonem všech kol a také speciálními pneumatikami s hřeby, které zvyšují trakci na sněhu, a dokonce i na ledu. A jsou potřeba. Všude okolo je sníh a venkovní teplota se pohybuje kolem 25 stupňů pod nulou.
 
Luxusní auta se prohánějí po zamrzlém jezeře nedaleko finského městečka Ivalo, které leží asi 200 kilometrů za polárním kruhem. I to je způsob, jak se může řidič připravit na zimu. Tedy pokud má v kapse dost peněz. Pětidenní akce včetně ubytování vyjde na přibližně 150 tisíc korun. Řidiči se ale během ní naučí zvládnout auto s vysokým výkonem i za nejdrsnějších podmínek. Pak jsou připraveni i na mírnější českou zimu a zasypané silnice je nevystraší.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.