Michal Horáček je mužem, který si klade velké cíle a umí se s nimi porvat tak statečně, že samotný boj je často silnější než vítězství. Koneckonců které vítězství nebo prohra jsou absolutní?

Horáčkovo nové album Český kalendář je toho dokladem ještě silnějším, než byl předchozí souboj s nepochopením veřejnosti jménem scénický lyrikál Kudykam.

Respektovaný textař si ve dvaatřiceti písních nové desky zvolil nelehký úkol zachytit alespoň něco z podstaty české duše na mapě české krajiny od zimy do zimy. A tak jako roční doby mají své šedé i slunečné dny, tak také podstata češství vytváří v Horáčkově interpretaci pestrou paletu barev.

Pokud svým dílem chtěl vyjádřit, že na rozdíl od všech mudrlantů, kteří vidí na Češích jen to špatné, nejsme dobří ani špatní, tak zvítězil. Naše země trpí tím, že nemá žádnou dlouhodobou vizi své budoucnosti. Možná že Český kalendář je jedním ze základních kamenů budoucí diskuse kudy a kam.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.