Schopnosti sněhových řetězů tradičně testoval německý autoklub ADAC. Ke zkouškám si přizval celkem sedm ocelových řetězů, jejich dvě rychlomontážní verze a pak tři pomocníky ze syntetických materiálů. Ceny se pohybovaly v přepočtu od 600 Kč do 10 tisíc korun. Právě cena hraje pro budoucího majitele velkou roli. Sněhové řetězy totiž většina řidičů příliš často nazouvat nebude.

Test ADAC ukázal, že nejlepší je se spolehnout na osvědčenou klasiku. Ze zkoušených řetězů bylo všech sedm standardních ocelových oceněno známkou „dobrá“. Na tuto známku dosáhly jak levné, tak drahé řetězy. V Česku se nejvíce prodávají v kategorii do 3000 korun.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.