Na Štědrý den i první svátek vánoční se v tvrdém konkurenčním boji o diváky utkaly především Česká televize a Nova. Veřejnoprávní televize zvítězila, když oba dny odvysílala nejsledovanější pořad a v žebříčku deseti divácky nejúspěšnějších získala oba dva dny po šesti příčkách.

Šlo již tradičně především o pohádky. Nejúspěšnější z nich byla premiérová pohádka Duch nad zlato na České televizi. O Štědrém dni se na ni dívalo přes 2,2 milionu lidí starších 15 let, což je 53procentní sledovanost.

Na druhém místě diváckého zájmu skončily Tři oříšky pro Popelku, které na Nově přilákaly 1,6 milionu diváků, což je 35procentní sledovanost.

ČT 1 pak o Štědrém dni zabodovala ještě s filmem Pelíšky, což byl třetí nejsledovanější pořad dne s téměř 1,6 milionu diváků, a na čtvrtém až sedmém místě s pohádkami Peklo s princeznou, Princezna se zlatou hvězdou, Pyšná princezna a Nesmrtelná teta. Osmé místo v pořadí sledovanosti obsadily Slavnosti sněženek vysílané na Nově. První desítku pak uzavřela opět ČT 1 se dvěma pohádkami Kouzla králů a Zlatovláska.

Také o prvním svátku vánočním obsadila ČT z deseti příček šest. O vítězného Sněžného draka mělo zájem 1,9 milionu diváků starších 15 let, na druhém místě diváckého zájmu skončily Televizní noviny na Nově, jež vidělo téměř 1,7 milionu lidí.

Události ČT skončily na pátém místě, předstihla je rodinná komedie Jak vytrhnout velrybě stoličku vysílaná na téže stanici a pohádka S čerty nejsou žerty vysílaná na Nově.

Prima bodovala jen jednou

Šesté skončily Sportovní noviny na Nově, ČT pak měla sedmé až deváté místo s pořadem Události za okamžik a počasí, pohádkou Princezna ze mlejna, za níž následovaly Branky, body vteřiny. Televize Prima zabodovala po oba dny jednou, a to zprávami FTV Prima, s nimiž obsadila na první svátek vánoční desátou příčku.

Související