Lars von Trier ví hodně o sexu a nebojí se zeptat. Ani předávat "znalosti" dál. Nymfomanka, jejíž druhá část měla ve čtvrtek premiéru, je jeho pódiem.

Protože není neurotický židovský komik ani fiktivní feministka, ale neurotický Dán s výchovou formovanou protestantstvím a komunismem, má jeho poselství podobu dialektické rozepře rozumu a těla.

Nymfomanka je filmovým ekvivalentem předstírání orgasmu, budeme-li se držet v sexuálním (dis)kurzu. Von Trier simuluje, že koná liberální osvětu. Že radikálně bojuje proti diktátu ratia nárokujícího si ženské tělo, proti korektnosti a normám. Vše s ironickým odstupem, přirozeně.

Stejně jako u nymfomanky je ale cílem hlavně jeho vlastní uspokojení.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.