Nespočívá to v tom, že cenu za nejlepší rockové album obdrží již pětatřicet let rozpadlí Led Zeppelin, a už vůbec ne v koncertním znovushledání dvou zbylých členů Beatles. Tak v čem? Že se po celých pět hodin na pódiu hudebních cen Grammy jako v nějaké společenské hře vytrvale objevují dva muži, kteří s dětskou zarputilostí odmítají sundat robotí přilby? "Roboti by chtěli poděkovat rodinám," vzkazují přes mluvčího, "roboti by rádi řekli," a tak dále. Pak všichni aplaudují zpěvačce Pink, cirkusácky zavěšené u stropu, a přihlížejí třiatřiceti sňatkům, které se v milisekundě uzavřou během písně hiphopového dua Macklemore & Lewis.

Bez patřičného "klíče" muselo letošní předávání Grammy, které v Los Angeles skončilo v pondělí nad ránem, připomínat absurdní drama. To ale jen bez společenského kódu, jejž momentálně stanovují sociální sítě. Začalo to před pár lety, když si Grammy ujasnily, že důležité je pro ně to, co který slavný na místě prohlásí. Dnes tkví princip hry v tom, co celebrity během přenosu "tweetnou" o jiných celebritách. Významových vrstev rok od roku přibývá, až jsou Grammy společensky zašifrované natolik, že se jimi protápají jen lidé zorientovaní v soukromí slavných. Úspěch večera se pak poměřuje tím, zda se to Grammy podaří "začlenit" do přenosu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.