Pouhých osmadvacet. Tolik je jihoafrické sopranistce Pretty Yendeové, která jen rok po skvělém debutu v Metropolitní opeře zazpívala také v Praze.

Pěvecký koncert přilákal do Smetanovy síně více než tisícovku posluchačů. Za doprovodu orchestru Pražské komorní filharmonie zaznělo i s přídavky devět árií a písní, vše z operního a operetního repertoáru devatenáctého a dvacátého století - od Verdiho italských předchůdců přes francouzské, španělské a rakouské autory až po Leonarda Bernsteina.

Pretty Yendeová vládne příjemným a zdravým hlasem s dobrou technikou, zajímavou barvou a jasnými výškami. Zpívá přece jen ještě opatrněji, ale má současně už dostatek jistoty a nadhledu. Nakročila podle všeho k úspěšné kariéře.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.