Miliardář Karel Janeček představí v pondělí svůj další projekt, kterým se pokusí oživit občanskou společnost v Česku. Do programu Aktivní občan 2014 vloží podle informací IHNED.cz dva miliony korun.

Jeho nadace spolu s Fondem Otakara Motejla bude rozdávat granty na vybrané projekty, které mají nějakým způsobem vylepšit život v místě, kde žijí. Třeba zajistit, aby se občané lépe dostávali k informacím o dění na místní radnici nebo se pokusili zefektivnit práci jimi placených úředníků a politiků.

Oceněným projektem tak může být například web, na němž se lidé dozvědí, jak postupovat při žádosti o stavební povolení, případně s čím můžou v takové situaci počítat. Může jít také o vyhlášení nezávislé architektonické soutěže na opravu náměstí.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.