Francouzský spisovatel alžírského původu Jean-Michel Guenassia, izraelský literát Etgar Keret či maďarský romanopisec Péter Esterházy budou hosty letošního veletrhu Svět knihy.

HN to potvrdila ředitelka Dana Kalinová, podle níž tentokrát veletrh poprvé zcela zaplní Průmyslový palác na pražském Výstavišti.

"Chystáme zhruba pět set akcí včetně autorských čtení, autogramiád, výstav či knižních křtů," říká Kalinová.

Rozpočet doprovodného literárního programu veletrhu, jenž poběží od 15. do 18. května, se letos pohybuje nad částkou šest milionů korun.

Jean-Michel Guenassia do Prahy přijede s novým románem Vysněný život Ernesta G., jehož děj se částečně odehrává v poválečném Československu. Tuto knihu vydá nakladatelství Argo v překladu Heleny Beguivinové, která bude s autorem na veletrhu také rozmlouvat.

"Guenassia v Praze stráví celkem dva dny, během nichž bude mít na Světu knihy i autogramiádu," dodává Kalinová.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.