Vážení operní pěvci se nad operetami leckdy ušklíbají. Polský tenorista Piotr Beczala to bere přesně naopak.

Jako idol si vyhlédl Richarda Taubera, jenž ve Vídni dvacátých let účinkoval právě v populárních operetách Franze Lehára. Beczalovi tento muž učaroval natolik, že po jeho vzoru začal nosit cylindr a monokl, až si s Tauberem nakonec zazpíval na svém albu Heart's Delight.

Přesněji řečeno, zazpíval si s nahrávkou Tauberova hlasu: rakouský pěvec zemřel před 66 lety.

Jeho ducha oživí Beczala také na svém debutovém pražském recitálu v úterý v Obecním domě. Taktovky nad Českým národním symfonickým orchestrem se ujme polský dirigent Łukasz Borowicz, jenž s Beczalou nejprve připomene role z Verdiho Maškarního plesu nebo Gounodova Romea a Julie, a pak se pěvec naplno ponoří do romantických písní z operet.

Mezi nimi bude také Du bist die Welt für mich, kterou složil sám Tauber.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.