Každá z chystaných epizod nové sci-fi trilogie Hvězdných válek bude stát mezi 175 a 200 miliony dolary, tedy v přepočtu skoro 4 miliardy korun za jeden film.

Agentuře Bloomberg to ve středu řekl předseda firmy Walt Disney Studios Alan Horn, podle něhož se rozpočet pro první z filmů, Epizodu VII, teprve dokončuje. "Bude ale zhruba v tomto rozsahu. Musíme divákům oplátkou za jejich sympatie nabídnout, co nejvíc můžeme," řekl Horn.

To by znamenalo, že Epizoda VII Hvězdných válek bude zhruba stejně nákladná jako nedávný hollywoodský kasovní trhák Amazing Spider-Man 2, ale stále o něco levnější než film o superhrdinech The Avengers. Jeho produkce stála až okolo 220 milionů dolarů.

Zatím poslední trilogie filmů Hvězdnách válek, tedy Epizody I až III, stály každá zhruba 115 milionů dolarů. To ale bylo na přelomu devadesátých a nultých let. Například vůbec první snímek ze ságy Star Wars nazvaný Epizova IV: Nová naděje vyšel roku 1977 na pouhých 11 milionů dolarů.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.