Rodačka z Ústí nad Labem Klaudia Dudová pracovala jako prodavačka, pak si vzala mateřskou a nyní se promenuje jen pár metrů od červeného koberce na filmovém festivalu v Cannes. "Na ulici nás teď zastavil starší chlap a ptal se, jestli jsem hrála v tom filmu. Říkal, jak se mu to líbilo. Je to tu neskutečné: moře, lidi, večírky," vypráví HN dívka, která na festival přijela jako představitelka hlavní role českého filmu Cesta ven.

Snímek, který do tuzemských kin vstoupí tento čtvrtek, vypráví příběh mladé romské matky, jejíž partner přijde o práci a kvůli výbušné povaze nemůže najít novou. Zatímco koketuje s představou, že by kvůli penězům mohl vraždit, žena se snaží žít normální život.

Tvrdý, ale přitažlivý a realistický film režiséra Petra Václava z prostředí polorozpadajících se měst a ubytoven ovšem nevyznívá jako obžaloba společnosti. Vyhýbá se všem klišé o soužití různých kultur a nikomu nenadržuje. V Cannes se snímek promítal v nesoutěžním panelu L'Acid minulý týden v pondělí ráno a znovu večer coby první český celovečerní snímek za posledních 16 let.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.