Spiderman zrovna na plátně zachraňuje svou lásku Mary Jane před ničivým umělým Sluncem stvořeným šíleným Doktorem Oktopusem. Opodál stojí jiný vědec a pobaveně se směje.

„To Slunce nemá být takhle žluté, mělo by zářit bíle, takovou barvu má i naše Slunce. Že ho vidíme žlutě, je pouze důsledek toho, co se se světlem děje v atmosféře,“ říká Achim von Keudell.

Je úterý večer a německý profesor právě končí svou přednášku nazvanou Plazma v Hollywoodu, v posluchárně Fakulty elektrotechnické ČVUT jí přihlíží několik desítek lidí.

V odborných kruzích jsou Keudellova vystoupení dobře známá – vznikla před sedmi roky na letní škole pro mladé fyziky plazmatu na univerzitě v Bochumi.

„Říkali jsme si tehdy, že by bylo hezké mít nějakou zábavnější přednášku, kterou by se dal zakončit náročný den,“ vzpomíná muž, který ukazuje směr, jak přiblížit složitá vědecká témata i širší, laické veřejnosti.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.