Komiksové nakladatelství Marvel oznámilo, že jednoho ze svých nejoblíbenějších hrdinů nahradí ženou. 

Ze severského boha Thora, symbolu maskulinity, násilí a války, se v příštích komiksových dílech stane bohyně.

Nakladatelství to oznámilo v úterním vysílání televizního pořadu The View, který stanice ABC vysílá především pro ženské publikum.

“Nebude se jmenovat Thorka, nebude to paní Thorová ani Thorita, nýbrž prostě Thor,” uvedl Jason Aaron, který pro Marvel nyní píše příští řadu Thorových dobrodružství.

Ta začnou na podzim vycházet s ilustracemi Russella Dautermana a prý vysvětlí, proč už mužský Thor dál neunesl svoje kladivo, ze kterého pramení jeho síla.

Samo nakladatelství změnu označuje za “jednu z nejvíce šokujících proměn”, které kdy prodělali hrdinové z jeho takzvané velké trojky – tedy Captain America, Iron Man a Thor.

Zpráva o změně pohlaví Thora přichází ve chvíli, kdy se i Marvel Studios učí oslovovat ženské publikum.

THOROVI JE 52 LET

Thor se poprvé objevil v komiksu Journey Into Mystery z roku 1962. Postavu vymyslel scenárista Stan Lee, jako první ji nakreslil Jack Kirby. Dnes má za sebou Thor dva celovečerní filmy v hlavní roli s Chrisem Hemsworthem, které vydělaly přes 1,1 miliardy dolarů. Klíčovou roli hrál Thor také v rekordně úspěšném velkorozpočtovém snímku Avengers.

“Chceme komunikovat přímo s čtenářským segmentem, na nějž se komiksy v Americe dlouho nezameřovaly, tedy s ženami a dívkami,” uvádí Marvel, kterému tak do stáje hrdinů přibyla osmá hrdinka.

Jednou z dalších marvelovských postav pro ženy a dívky je Černá vdova. Té nyní nakladatelství chystá samostatný film, v němž superhrdinku ztvární herečka Scarlett Johanssonová.

Reakce na oznámení jsou podle zahraničních agentur zatím smíšené. Například Ryan Penagos, redaktor Marvelu, na Twitteru napsal, že mu fanoušci kvůli změně Thora přejí brzkou smrt.

Z komiksové postavy Thora se stala žena. Z komiksové postavy Thora se stala žena.

Související