Kolem smrti se točil panel věnovaný fantasy seriálu Hra o trůny na letošním kalifornském Comic-Conu.

Podle agentury Reuters se fanoušci ptali herců, jak se jim účinkuje v seriálu proslaveném mimo jiné tím, že v každé řadě nechává zemřít hlavní protagonisty.

“Někteří tušíme, co se našim postavám v knihách přihodí, ale tvůrci David Benioff a Dan Weiss už v seriálu zabili i pár postav, které knihy přežily,” řekla Maisie Williamsová, která hraje Aryu Starkovou. Na předlohu se tak podle ní nedá spoléhat. “Tím spíš se s tvůrci snažíme být zadobře,” dodala.

“Rozhoduje, jestli si herec řekne o zvýšení platu,” dodal s nadsázkou spisovatel George R. R. Martin, z jehož knižní ságy Píseň ledu a ohně televizní série vychází.

Panel věnovaný Hře o trůny, která se s průměrnými 18,4 miliony diváků čtvrté řady stala nejsledovanějším seriálem na HBO, patřil k vrcholům Comic-Conu.

Autoři tam před zhruba šesti tisíci diváky představili nové účinkující v nadcházející páté řadě. Zčásti se bude odehrávat v jižním království Dorne, odkud pochází v seriálu nedávno zabitý Oberyn Martell.

Hra o trůny má nové tváře. V páte řadě si zahraje i padouch z bondovky
Game_of_Thrones_Season_5_a_New_Cast_Members_Comic_Con_720p_.mp4.jpg

Na obrazovkách se objeví například Alexander Siddig, jenž si zahraje Oberynova staršího bratra Dorana, či herec Toby Sebastian v roli Doranova syna a dědice Trystana. Mladá herečka Nell Tiger Freeová, narozená roku 1999, dostala roli princezny Myrcelly Baratheonové.

Nejznámějším z nových herců je velšský rodák Jonathan Pryce, jenž si ve filmových Pirátech z Karibiku zahrál guvernéra Swanna a v bondovce Zítřek nikdy neumírá mediálního magnáta Carvera.

Nyní bude ve Hře o trůny představovat Nejvyššího vrabčáka.

Dalšími novými účinkujícími budou herci DeObia Oparei (zahraje si strážce Area Hotaha), Jessica Henwicková (Oberynova druhá dcera Nymeria), Enzo Cilenti (Yezzen) a Rosabell Laurenti Sellersová (Oberynova třetí dcera Tyene).

Pátá řada Hry o trůny má čítat deset epizod, vysílat se začnou na jaře 2015.