Přestože v loňské sezoně došlo na jevišti newyorské Metropolitní opery k vraždám, zradám i pomstám, největší drama si tato scéna schovala na léto.

Už jen do čtvrteční půlnoci má totiž vedení MET čas na to, aby se dohodlo na nových smlouvách s celkem šestnácti odborovými organizacemi. Pokud se tak nestane, nejprestižnější operní dům na světě čeká stávka.

V jejím důsledku se bez výplat a možná i práce ocitne 2500 zaměstnanců. Pravděpodobně také dojde k částečnému odkladu sezony 2014/2015.

Toho by litovali také Češi, kteří ještě vloni na velkých obrazovkách po tuzemských náměstích sledovali přenos inscenace Rusalky z New Yorku. Počínaje 11. říjnem chtěla Metropolitní opera i v této sezoně přenést 10 svých inscenací do 56 českých kin.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.