Neuvěřitelných třiadvacet let v ruském zajetí, lágrech a vyhnanství prožil americký jezuita polského původu Walter Ciszek. Do bolševického Ruska přitom přišel zcela vědomě na počátku druhé světové války.

Svůj příběh vylíčil v knize S Bohem v Rusku, která nyní vyšla v českém překladu.

Ciszek se v Rusku nechal najmout na falešný polský pas jako dělník do velkých závodů na Urale. Tři měsíce příkladně dřel jako mezek a snažil se pochopit, kam se vlastně dostal, jací jsou ruští dělníci a zda jim zůstaly sklony k náboženskému životu.

Než ale mohl s kýmkoli zavést řeč o náboženství, byl zatčen. Vyšetřovatel mu při prvním výslechu sdělil jeho pravé jméno a národnost a obvinil ho ze špionáže pro Vatikán. Pak se spustilo kolo výslechů, mučení, roční samotky a dlouhých let v lágru.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.