Plechové kýbly všech velikostí jsou hlavním výtvarným prvkem inscenace, kterou na festivalu Letní Letná doprovází živá hudba Ivy Bittové. Kýbly tu slouží jako bubny i světelná tělesa, jsou předmětem žonglérského zápasu a ještě se nosí kolem těla skoro jako boa.

V inscenaci nazvané Růžový pepř (Le Poivre Rose), kterou mezinárodní uskupení La Compagnie du Poivre Rose uvedlo v premiéře v neděli a pondělí, je ale humoru jinak poskrovnu.

Hraje se víc na vážno, spíš taneční divadlo než nový cirkus.

Za téma si umělci vybrali vztahy mužů a žen, z nichž vytvořili sérii obrazů, a dál nechávají pracovat spíše divácké asociace.

Občas "tradiční" mužské a ženské role herci převracejí, jako třeba v silové disciplíně visuté hrazdy, na níž současně cvičí on i ona – a je to artistka, jejíž ruce jsou oporou pro veletoče mužského partnera.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.