Do České republiky přijel před časem číst ze svých knížek, ochotně je podepisoval a pak vysvětloval, proč v jeho prózách hraje podstatnou roli počasí a kterak se v nich odrážejí jeho osobní zážitky.

HN: Trilogie Lewis se celá odehrává na ostrovech Vnějších Hebrid, které velice sugestivně popisujete. Jak důležité je pro vás prostředí vašich příběhů?

Vědomí místa je pro mě zásadní ve všech knihách; prostředí, kde se příběh odehrává, v podstatě považuji za jednu z postav. Například v sérii mých "čínských thrillerů" vystupují dva ústřední protagonisté – čínský detektiv a americký patolog –, ale ve skutečnosti jsou hlavní postavy tři a tou třetí je Čína. Snažil jsem se ji čtenářům přiblížit a zprostředkovat tak, jak jsem ji poznal já sám.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.