Daleko k obyčejnosti má Benjamin Jusupov, kterého si Filharmonie Brno vybrala jako rezidenčního umělce pro svoji ve čtvrtek začínající sezonu. Tádžický rodák žijící v Izraeli se v abonentních koncertech představí v trojroli jako skladatel, dirigent a klavírista a ani v jednom případě nebude rozlišovat mezi klasickou a popovou hudbou, jak je jeho zvykem. Vždyť jsou to všechno, jak říká, jenom noty.

A tak Jusupov volně osciluje mezi žánry, do svých skladeb zahrnuje nástroje i styly, které zaslechl v exotických částech světa, a vždy se prý snaží oslovit i posluchače, kteří se v soudobé hudbě nevyznají. "Většina skladatelů dnes tvoří jen pro úzkou skupinu posluchačů, a kdo jejich hudbě nerozumí, tím se odmítají zabývat," řekl HN Jusupov, podle kterého má hudba naopak sloužit jako most mezi skladatelem a publikem. "Pokud mé hudbě nerozumíte, mohu si za to jen sám. A sám to také musím napravit."

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.