Vytočen tím, že nedokáže té drobné, umíněné paničce vymluvit její bláznivý nápad, mrskl Jiří Voskovec popelníkem: je přece šílené vydat se z bezpečí americké emigrace do socialistického Československa a pátrat po neoficiálním umění. Meda Mládková ale už měla plán a rozčilování Voskovce i argumenty novináře Ferdinanda Peroutky a jejího manžela, kteří byli newyorské debatě také přítomni, ji v odhodlání jen utvrdily. Byl rok 1967 a budoucí významná sběratelka českého nonkonformního umění se vypravila na svou první návštěvu rodné země od roku 1946.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.