Předčasné parlamentní volby na Ukrajině se uskuteční již za dva týdny a ukrajinské strany v nich nabízejí voličům širokou škálu kandidátů.

Nejvíce neobvyklou kandidátku má přitom nejspíš Internetová strana Ukrajiny, za kterou kandidují lidé, kteří se jmenují podle postav z legendárních Hvězdných válek včetně zloducha Dartha Vadera či mistra Yody, uvedl zpravodajský server Mashable.

V Oděse, která je třetím největším ukrajinským městem, se konkrétně do voleb oficiálně zaregistrovali lidé jako Darth V. Vader, Stepan Čubaka (podle postavy jménem Chewbacca, česky Žvejkal či Žvejk), dále Mistr V. Yoda a Padmé N. Amidala (podle královny fiktivní planety Naboo).

Jak uvedla ukrajinská volební komise, kandidáti Internetové strany Ukrajiny si svá jména změnili legálně. A většina nezůstala pouze u jmen a ve velkém rovněž rozjeli svou kampaň. Na jednom z volebních spotů Darth Vader hraje imperiální pochod z Hvězdných válek na ukrajinský lidový nástroj bandura.

V jiném videu zase spolu se stormtroopery, což jsou ve Hvězdných válkách vojáci Impéria, obsazuje Oděsu. Na sociálních sítích si strana získala již velké množství příznivců.

Žádné bližší informace o kandidátech z Hvězdných válek nejsou známy, nicméně podle oficiálních údajů jsou na kandidátce strany lidé ve věku od 21 do 33 let. Celkem za stranu kandiduje dokonce sedm Darthů Vaderů. A jméno si oblíbili i kandidáti z jiných stran – nabízejí ještě dalších devět osob stejného jména.

Související