Lázeňské kolonády, prameny a domy zná každý. Jen málokdo ale ví, odkud a jakým způsobem se přírodní zdroje dostanou až do van či kohoutků. V podzemí našich lázní se skrývají důmyslná technologická zařízení.

"Funguje to už odhadem dvě stě třicet tisíc let," říká o geologické struktuře lázeňského Karlovarska inženýr Milan Trnka. "A bude to fungovat, dokud nezasáhne člověk. Což už se jednou stalo - na počátku 20. století při nevhodné těžbě hnědého uhlí na Sokolovsku." Tehdy začal těžními jámami unikat oxid uhličitý, který pak chyběl v Karlových Varech. Vlastně pod nimi.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.