Spisovatelka Lydie Salvayreová ve středu získala nejslavnější francouzskou knižní Goncourtovu cenu. Ocenění, jež tajemník ceny Didier Decoin tradičně vyhlásil v pařížské restauraci Drouant, autorka obdržela za svůj román Pas pleurer, odehrávající se v Barceloně a na Mallorce v létě 1936. V knize zní hlas francouzského spisovatele a pozdějšího podporovatele Frankova diktátorského režimu Georgese Bernanose, jenž na Mallorce odsoudil tehdejší represe a napsal svůj slavný esej Velké hřbitovy v měsíčním svitu. Vedle Bernanose však v románu promlouvá také matka Salvayreové, která tehdy coby patnáctiletá před Frankem naopak prchala do Francie. Okolnosti svého útěku dceři odvyprávěla až těsně před smrtí, připomněla agentura AFP.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.