Teprve po dlouhých letech a na osobní přímluvu dirigenta Valerije Gergijeva získala italská mezzosopranistka Cecilia Bartoliová přístup do archivů Mariinského divadla v ruském Petrohradu. Jako jedna z mála tu nehledala ruskou, nýbrž italskou hudbu. Na svoji aktuální desku nazvanou St. Petersburg, z níž bude dnes zpívat také v pražském Rudolfinu, totiž Bartoliová chtěla zařadit díla italských skladatelů, které do Ruska v osmnáctém století pozvaly tamní carevny. Od té doby však opery, které tu cizinci složili, leží jen v archivech.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.