Americký zpěvák, jazzman a příležitostný dirigent Bobby McFerrin vystoupí 7. června v pražském Fóru Karlín. Za pořadatelskou agenturu BTL Agency o tom informoval Zdeněk Masopust. Známý zpěvák se v Praze naposledy představil loni.

McFerrin, jenž se do povědomí veřejnosti zapsal hlavně skladbou Don't Worry, Be Happy, se příští rok v České republice představí dvakrát. V rámci brněnského JazzFestu vystoupí 17. června příštího roku společně s klavíristou Chickem Coreou ve sportovní hale Vodova. Když na JazzFestu zpíval McFerrin v roce 2011, museli pořadatelé pro velký zájem přidávat druhý koncert.

Desetinásobný držitel Grammy zasahující svým repertoárem do popu, jazzu, klasiky i lidové hudby loni 21. června zazpíval na netradičním koncertu s Českou filharmonií pod otevřeným nebem na zcela zaplněném Staroměstské náměstí v Praze. McFerrin nejen svým nenapodobitelným způsobem zpíval, ale také dirigoval Griegovu skladbu Holberg suite-Rigaudon. Ještě před open air koncertem vystoupil v pražském Rudolfinu ve dvou programově odlišných koncertech.

Majitel hlasového rozsahu čtyř oktáv, který umí nahradit celou kapelu, v Česku odzpíval několik úspěšných koncertů. V roce 2012 byl jednou z hvězd festivalu Colours of Ostrava.

Související