Do pařížského muzea Louvre vloni přišlo 9,3 milionu návštěvníků. To je podle managementu této instituce dost na to, aby si Louvre i za minulý rok udržel pozici nejnavštěvovanějšího muzea na světě. Také vloni muzeum navštěvovali zejména turisté, ti tvořili 70 procent návštěvníků. Nejčastěji šlo o Američany, Číňany, Italy, Brity a Brazilce. Muzeum považuje za úspěch, že tyto návštěvníky přilákalo do svých stálých expozic, jimž meziročně stoupla návštěvnost o 100 tisíc, informovala agentura AFP.

„Přes 50 procent návštěvníků bylo mladších 30 let, nejvíce ve věku od 18 do 25 let,“ uvedl mluvčí muzea. Dodal ale, že významnou složkou celkové návštěvnosti Louvru jsou i nadále návštěvy škol. Z těch vloni do muzea přišlo 675 tisíc žáků.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.