Designéři Michal Froněk a Jan Němeček založili své studio Olgoj Chorchoj už v roce 1990, když ještě studovali na VŠUP v Praze. Od střední školy se znali s výtvarníkem Jiřím Černickým a navzájem obdivovali své věci. "Vždycky jsme oceňovali jeho smysl pro detail, který je ve volném umění čím dál vzácnější. A jemu se zase líbí technicistnost našich věcí, ta jejich odhalená střeva," prozrazuje Michal Froněk mezi exponáty nynější pražské výstavy Light Infusions, která je výsledkem jejich společné práce. Na výstavě v pražské galerii Dvorak Sec Contemporary je k vidění devět obrazových objektů od Jiřího Černického, pět děl od studia Olgoj Chorchoj a deset jejich společných prací.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.