Necelých padesát tisíc korun dala loni ČSOB v rámci grantového řízení na zvýšení finanční gramotnosti libereckým důchodcům. Podobně podpořila finanční vzdělávání lidí s trestní minulostí či poskytla peníze na školení učitelů základních škol. Loni banka na grantech zaměřených na gramotnost a vzdělávání rozdělila přes dva miliony korun. A v široké škále podpory bude pokračovat i letos. Stejně tak i další firmy. 

O různě velký obnos mohou lidé v průběhu ledna a února žádat na internetových stránkách firem. Například Nadace Via letos plánuje na komunitní projekty uvolnit až sedm set padesát tisíc korun. "Jedním z takto podpořených projektů byl dříve nápad dvou studentů. Ti v pražském Suchdole opravovali stará kola a natírali je narůžovo. Dnes si je zájemci mohou volně po Praze půjčovat," vzpomíná fundraiserka Nadace Via Jana Pacalová.

Grantový program otevírá i Nadace OKD. Ten je mimo jiné zaměřený na zlepšení životní úrovně v regionu, třeba na zvýšení zaměstnanosti nebo třeba lepší vybavenost sociálních zařízení. A až několik desítek tisíc korun je možné získat i od Nadace ČEZ, která podporuje například bezbariérové přístupy do škol nebo znovuvysazování alejí. O finance na tyto projekty žádají obce nebo školy.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.