Ať nám nikdo nevykládá, že tu není nepsaná dohoda ministrů, že sponzorské a marketingové výdaje státních a polostátních společností půjdou z tlustých do tenkých. Lesy ČR už nesponzorují muzikály, Česká pošta už není fanouškem fotbalového poháru a třeba České dráhy už nechtějí počítat fiftýny v Davis Cupu. Nyní se přidává sponzor všech sponzorů - ČEZ, který ročně byl zvyklý rozposílat na 300 milionů korun.

Je to dobře - už se o sponzoring polostátních firem nebude muset zajímat třeba ani tajná služba a pole působnosti pro politické podnikatele se notně zúží. Na druhou stranu: Sponzoring státních firem roky suploval činnost státu, na kterou se erár vybodl - a to souvislou podporu obecně prospěšné činnosti. Vždyť kolik vesnic má slušné dětské hřiště díky ČEZ? Kolik amatérských i profesionálních sportovců je úspěšných jen díky Lesům či Českým drahám? Takže pokud se budou přitahovat kohoutky v polostátních firmách, někde jinde by se zase měly popustit.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru