Společnost Kodak prozatím nepřestane vyrábět klasický 35mm film. Rozhodla se tak poté, co se jí šestka největších hollywoodských studií – 20th Century Fox, Paramount Pictures, Sony Pictures, Universal Pictures, Walt Disney Pictures a Warner Bros. – zavázala, že si objedná filmový materiál na několik let dopředu. V rozhovoru pro deník Wall Street Journal to řekl výkonný ředitel firmy Jeff Clarke.

S filmovými studii začal Kodak jednat vloni v létě, kdy se přiblížil bankrotu. Kvůli tomu, jak celý průmysl přechází na digitál, totiž prodeje klasického filmového materiálu Kodaku mezi lety 2006 a 2014 klesly o 96 procent. Když Kodak oznámil, že s výrobou přestane úplně, několik předních režisérů včetně Christophera Nolana, Quentina Tarantina či J. J. Abramse na firmu apelovalo, aby výrobu zachovala.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Společnosti Kodak v letech 2006 a 2014 klesly prodeje klasického 35mm filmu o 96 procent.
  • Kodak chtěl proto s výrobou filmů přestat. Obrátilo se na něj ale několik předních hollywoodských režisérů, aby to nedělal.
  • Nyní si šestice velkých filmových studií u Kodaku objednala materiál na roky dopředu, aby výroba mohla pokračovat.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.