Hudební průmysl se rozhodl, že přestane plánovat vydání desek na různé dny podle jednotlivých regionů. Nově tak budou všechna hudební alba na celém světě vycházet v pátek, jak informovala agentura AFP. Podle ní se na tom shodli klíčoví zástupci hudebních prodejců, nahrávacích společností i umělců. Ti chtějí ve všech regionech vydávat alba vždy v pátek jednu minutu po půlnoci místního času.

Nová pravidla, k nimž zástupci průmyslu dospěli po devíti měsících diskusí, by měla začít platit od letošního léta, jak uvedla šéfka Mezinárodní federace hudebního průmyslu Frances Mooreová. "Téměř bez výhrad jsme se shodli, že globální datum vydání je krokem kupředu," řekla.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.