Hudební průmysl se začíná uzdravovat. Na trhu, jenž v Česku dlouhé roky klesal kvůli pirátství a nedostupnosti digitálních služeb, vloni došlo k obratu a příjmy z prodeje nahrávek se meziročně zvýšily o sedm procent na 283 milionů korun. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejní česká pobočka Mezinárodní federace hudebního průmyslu IFPI. A podle předsedy jejího výboru Tomáše Filipa, zároveň šéfa české Universal Music, by už neměl následovat další pokles.

V článku se dále dozvíte

  • Příjmy z prodeje hudebních nahrávek se v Česku vloni poprvé po letech zvýšily.
  • Češi už si kupují víc vinylů než hudebních DVD a nosičů Blu-Ray.
  • Zatímco na CD a LP se prodává klasika a domácí hudba, uživatelé streamovacích služeb poslouchají spíš zahraniční tvorbu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru