Děti a mládež do 18 let i studenti do 26 let mohou až do konce roku navštívit expozice Národní galerii v Praze zdarma. Nulové vstupné se vztahuje na české i zahraniční návštěvníky a platí od letošního dubna do prosince. Ve čtvrtek o tom informovala vedoucí marketingu a komunikace NG Šárka Pleslová spolu s Komerční bankou, která vstupenky za mladé uhradí.

"Chtěli bychom, aby se sledování výtvarného umění stalo pro mladou generaci samozřejmou součástí jejich kulturního života," uvedl generální ředitel NG Jiří Fajt. Dlouhodobým cílem Národní galerie je podle něj co nejvíce zpřístupnit výtvarné umění veřejnosti, a to po vzoru muzeí například v Londýně či Washingtonu.

LOŇSKÁ NÁVŠTĚVNOST

Návštěvnost objektů Národní galerie v Praze v roce 2014:

Veletržní palác – 143 971
Valdštejnská jízdárna – 64 609
Anežský klášter – 49 644
Salmovský palác – 32 757
Schwarzenberský palác – 25 711
Šternberský palác – 24 975
Palác Kinských – 22 298

Vstupné do Národní galerie se liší podle objektů, základní vstupné do Veletržního paláce (bez Muchovy Slovanské epopeje) činí 300 korun, snížené pro děti, studenty či seniory bylo stanoveno na 150 korun.

Do dalších objektů stojí vstupenky zpravidla 150 korun, zlevněné pak 80 korun.

Loni navštívilo Národní galerii v Praze více než 380 tisíc lidí, nejvíce - přes 64 tisíc - jich zamířilo do Veletržního paláce s expozicemi moderního umění.

Mezi další objekty NG patří Valdštejnská jízdárna, Anežský klášter, Salmovský palác, Schwarzenberský palác, Šternberský palác nebo Palác Kinských.

Související