Pražský magistrát přidělí festivalu Febiofest zhruba tři miliony korun. Peníze festivalu udělí v rámci grantového řízení, jak v pátek uvedl pražský radní Jan Wolf za Trojkoalici a KDU-ČSL. Celkem město eviduje v rámci grantového řízení na 500 žádostí.

Původně měl festival dostat 100 tisíc korun, o jejichž přidělení rozhodlo město loni v září. Nyní ale podle Wolfa vedení města změnilo názor a rozhodlo, že částku navýší na cca tři miliony korun. "Do budoucna je ve hře také model spolupořadatelství, ale to je nyní velmi předběžná úvaha," řekl Wolf.

Praha chce Febiofest zařadit mezi šest nejvýznamnějších akcí, které se v metropoli konají a na kterých se chce město spolupodílet. Mezi nimi je pak rovněž například Pražské jaro, Signal festival nebo Pražský maraton.

V rámci grantového programu na magistrát dorazilo 500 žádostí. Proti verdiktu úředníků se ozvalo a poslalo odvolání 18 žadatelů, dvě žádosti byly podány po uplynutí lhůty. Mezi nimi je právě i Febiofest.

Mezinárodní filmový festival Praha - Febiofest se v Praze konal od 19. do 27. března, poté se přesunul do regionů, kde byl v pátek ve Zlíně zakončen. Příští ročník se uskuteční od 17. do 25. března 2016.

Související