Americká Walt Disney Company pokračuje v postupném představování budoucnosti sci-fi ságy Hvězdné války. Poté, co v pátek zveřejnila nový trailer z chystané sedmé epizody, producenti v neděli oznámili také podrobnosti k samostatnému snímku nazvanému Star Wars: Rogue One. Ten přijde do kin v prosinci 2016 a jeho hlavní hvězdou má být herečka Felicity Jonesová.

Podle režiséra filmu Garetha Edwardse, který naposledy vloni natočil akční snímek Godzilla, má Rogue One vyplnit mezeru mezi Epizodami III a IV Hvězdných válek.

„Ve světě Rogue One bude patrné, jak vesmíru chybí vymřelí Jediové,“ uvedl režisér na nedělním fanouškovském festivalu Star Wars v americké Kalifornii. Publiku následně promítl několik pracovních záběrů, v nichž hovoří roku 2000 zesnulý britský herec Alec Guiness, původní představitel rytíře Jedi Obi-Wana Kenobiho.

Posléze se v záběru objeví fanouškům série známá Hvězda smrti. Právě její plány se ve filmu Rogue One rozhodne ukrást skupinka rebelů, na jejichž úsilí později v Epizodě IV Hvězdných válek naváže Luke Skywalker.

„Hrdinové v Rogue One si uvědomí, že jim žádné nadpřirozené bytosti jako Jediové na pomoc nepřijdou. Film bude vyprávět o obyčejné skupince lidí, kteří chtějí galaxii přinést novou naději,“ řekl režisér v narážce na podtitul Epizody IV nazvané právě Nová naděje. Z konkrétních filmů, jimiž se inspiroval, Edwards uvedl velkorozpočtové akční snímky Zachraňte vojína Ryana a Černý jestřáb sestřelen.

Pracovní záběry z filmu Rogue One v noci na pondělí unikly na internet, ze serveru YouTube i z dalších je ale Walt Disney Company ihned začala odstraňovat.

Související