Jak jste se sem dostal, zněla jedna z mnoha otázek, které na přelomu dvacátých a třicátých let minulého století pokládal Franz Karl Bühler pacientům psychiatrické léčebny v německém Heidelbergu. Z odpovědí sepsal lékařskou zprávu a pokračoval v dalších přijímacích pohovorech a prohlídkách chovanců. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby Bühler, stíhaný přeludy, nebyl na klinice sám hospitalizovaný.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Výstava Dvouhlavý životopisec a muzeum představ poměřuje životopisy chovanců psychiatrických léčeben s jejich chorobopisy.
  • V Prádelně Bohnice se odvíjí příběhy Mechanického chlapce, Ikara z Lautertalu nebo Vládce myšlenek.
  • Autorka výstavy, výtvarnice Eva Koťátková, patří mezi nejvýraznější současné umělce.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.