Chystaný restart filmové ságy Star Wars proběhne bez režiséra Joshe Tranka. Ten v pátek oznámil, že po roce příprav se rozhodl odstoupit z projektu jednoho z chystaných takzvaných spin-offů, tedy samostatných filmů ze světa Hvězdných válek, které mají vyplnit mezery mezi připravovanými Epizodami VII až IX. Informovala o tom agentura Reuters.

Třicetiletý Trank, jenž roku 2012 režíroval sci-fi snímek Kronika a naposledy pracoval na nové Fantastické čtyřce, která letos přijde do kin, měl svůj film ze světa Hvězdných válek uvést roku 2018. „Po roce, kdy jsem měl tu neuvěřitelnou čest spolupracovat na vývoji snímku s báječnými a talentovanými lidmi z Lucasfilmu, jsem se z osobních důvodů rozhodl vydat jinou cestou,“ napsal Trank na webu StarWars.com.

Viceprezidentka vývoje Lucasfilmu Kiri Hartová poděkovala Trankovi za jeho úsilí a energii. Režisérova nástupce musí firma teprve vybrat.

Prvním z nových filmů v sáze Star Wars budou letos v prosinci Hvězdné války Epizoda VII – Síla se probouzí. Film režíroval J. J. Abrams a na základě více než 143 milionů přehrání dvou dosavadních trailerů na YouTube.com se očekává, že půjde o komerčně nejúspěšnější titul letošního roku. Bude to také první film od doby, kdy Walt Disney Company v roce 2012 za cenu 4,05 miliardy dolarů zakoupila společnost Lucasfilm.

Po Epizodě VII má do kin v roce 2016 přijít samostatný snímek Star Wars: Rogue One, jenž bude dějově vybočovat z linky Epizod VII až IX. Režie se ujme Gareth Edwards, hlavní roli ztvární Felicity Jonesová. V roce 2017 by měla následovat Epizoda VIII, v roce 2018 samostatný film, z nějž nyní odstoupil Trank, v roce 2019 Epizoda IX a v roce 2020 třetí samostatný film.

Související