Na Oscara nominovaný dokumentární film Buena Vista Social Club bude mít pokračování. Informoval o tom server Variety.com, podle kterého už ale druhý snímek nenatočí režisér Wim Wenders, nýbrž dokumentaristka Lucy Walkerová.

Film nazvaný Buena Vista Social Club – Adios má vyprávět o o tom, co se pěti žijícím členům kapely Buena Vista Social Club stalo od roku 1999, kdy ukončili světové turné. Film se zvlášť zaměří na to, jak muzikanty přijala jejich domovská Kuba.

Buena Vista Social Club byla pojmenována po havanském společenském klubu, kde se ve 40. letech potkávali hudebníci. S nápadem tento pomyslný klub obnovit přišli americký kytarista Ry Cooder a kubánský kapelník Juan de Marcos González, kteří během šesti dnů na Kubě natočili album se zapomenutými tamními muzikanty. Deska získala cenu Grammy a posléze vedla k turné, na němž kapela odehrála koncerty v Amsterdamu a také v Carnegie Hall v New Yorku. Právě tam Wim Wenders pořídil záběry do svého filmu, pro nějž také s hudebníky vedl rozhovory.

Snímek měl premiéru v roce 1999 a utržil na dokumentární filmy nezvyklých 23 milionů dolarů.

Druhý díl Buena Vista Social Club – Adios se začne natáčet v červenci. Film produkují losangeleská firma Broad Green a londýnská společnost Mister Smith. Práva na film se budou prodávat již příští týden na festivalu v Cannes.

Související