Nejméně další dvě sezony bude žlutá rodinka Simpsonových bavit televizní diváky. Postarala se o to americká stanice Fox, která oznámila, že vytvoří 27. a 28. řadu tohoto oblíbeného kresleného seriálu. Celkový počet kreslených epizod se tak vyšplhá na 625. Příběh rodiny Simpsonových z města Springfield je přitom nejdéle vysílaným televizním večerním seriálem, jak uvedla agentura AP.

Oceněný seriál a jeho hrdinové se pro studio Fox stali doslova strojem na peníze; odhady toho, kolik už Simpsonovi vydělali, se pohybují v miliardách dolarů. Celovečerní film z roku 2006 utržil v pokladnách kin přes 500 milionů dolarů, vysoké příjmy ale plynou také z prodeje triček, figurek a od nedávna i stavebnic Lego s oblíbenými hrdiny.

Díky tomu si také herci, kteří namlouvají originální znění, přijdou na 400 tisíc dolarů (9,9 milionu korun) za epizodu. Kromě nich ale v seriálu během téměř 20 let promluvila řada populárních osobností, účinkování v Simpsonových se stalo jedním z důkazů popularity hudebníků, herců i politiků. 

Dcera Simpsonových Líza se například dala vést k buddhismu Richardem Gerem, zatímco syna Barta učil jezdit na skateboardu slavný Tony Hawk. Ve Springfieldu si také zahráli (a své postavičky namluvili) Red Hot Chili Peppers, Aerosmith nebo Elton John - a také česká zpěvačka Markéta Irglová (ona a její partner Glen Hansard v roce 2009 ztvárnili irské zpěváky).

V České republice se hrdinové seriálu Simpsonovi na obrazovce poprvé objevili v lednu 1993.

Související