Přestože Paul McCartney bude už navždy spojován s písněmi, které složil pro Beatles, jazzový kytarista John Pizzarelli se na své nové desce zaměřil na jinou McCartneyho tvorbu – konkrétně na skladby, které liverpoolský hudebník vytvořil už během svého sólového období po rozpadu Beatles.

Jak informovala agentura AFP, Pizzarelli tyto coververze vydá 11. září na nové studiové desce nazvané Midnight McCartney. „Možná byste chtěl nahrát pár mých skladeb, které jsou o trošičku méně známé,“ napsal prý McCartney kytaristovi v dopisu. „Může to ode mě znít nestydatě, až naléhavě,“ dodal McCartney. Prý by si ale přál slyšet tyto své skladby interpretované měkkou jazzovou kytarou.

Pizzarelli se na desce přesně o to pokusil. Když skladby natáčel, použil prý i prvky, které na svých předchozích deskách neměl – nahrál například zadní vokály, tleskání rukou a také využil víc dechových nástrojů než obvykle.

Z konkrétních skladeb si Pizzarelli vybral například My Valentine, která pochází z McCartneyho tři roky starého alba Kisses on the Bottom. Tuto desku sám McCartney už v době jejího vydání označil za jazzový projekt.

Na Pizzarelliho albu se dále bude nacházet hit zvaný Hi, Hi, Hi z roku 1972, jejž McCartney hrával se svoji rockovou kapelou Wings. „Měl jsem tu skladbu na svém iPodu a věděl jsem, že zazpívat bych ji neuměl. Proto jsme ji přetvořili v instrumentálku někde na pomezí toho, jak by ji hráli B. B. King a Wes Montgomery,“ vysvětlil Pizzarelli v narážce na dva slavné zesnulé bluesové a jazzové kytaristy.

Pětapadesátiletý rodák z amerického New Jersey Pizzarelli je znám především svoji interpretací takzvaných jazzových standardů, kromě písní Beatles v minulosti hrával také skladby pianisty Nat King Colea či písně proslavené Billie Holidayovou.

Pizzarelli je synem významného jazzového kytaristy Buckyho Pizzarelliho, kterému je momentálně osmdesát devět let. Přesto na chystanou desku svého syna také přispěl.

Související