Z romské osady v Lenartově se v poledne ozývají "divné" zvuky. Na prašné návsi mezi dřevěnými chatrčemi sedí skupina hudebníků z České filharmonie i jiných profesionálních souborů a hraje Dvořákovy Slovanské tance. Ze všech stran jsou obklopeni místními dětmi i dospělými, kteří zvědavě poslouchají.

Z jedněch dveří vykukuje asi tříletá holčička v roztrhaných a tak špinavých šatech, že jejich původní barvu skoro nejde poznat. Boty nemá. Některé dívky na návsi jsou však nastrojené jako do divadla, mají rudou pusu od rtěnky a namalované řasy. Kolem nich pobíhají kluci s ušmudlanými tvářemi plnými modřin i jizev.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.