Díky úspěchu letošního velkorozpočtového filmu Jurský svět natočí režisér Colin Trevorrow devátou epizodu Hvězdných válek. V noci na neděli to podle agentury AP oznámil Alan Horn, předseda správní rady Walt Disney Company.

Trevorrow do filmového průmyslu pronikl s nezávislým snímkem Vlastní zbraň podmínkou z roku 2012. Díky němu byl vybrán právě jako režisér Jurského světu.

Ten zlomil několik rekordů – do severoamerických kin letos vstoupil s nejvyššími tržbami v historii a nejrychleji ze všech také zdolal hranici 1 miliardy dolarů.

Nyní už Jurský svět celosvětově utržil přes 1,6 miliardy dolarů a je třetím nejvýdělečnějším filmem všech dob – na kontě má dokonce o něco vyšší částku než letošní Avengers: Age of Ultron, za nimiž stojí právě Disney.

„O Colina se zajímám od chvíle, co jsem viděla jeho film Vlastní zbraň podmínkou,“ uvedla Kathleen Kennedyová, prezidentka společnosti Lucasfilm, která Hvězdné války pro Disneyho vyrábí. „Síla tohoto snímku a mimořádný úspěch Jurského světu svědčí o tom, jak je skvělým vypravěčem a talentovaným filmařem zároveň,“ dodala.

„Tohle není práce, je to spíš jako sedět u ohně se skupinou výjimečných vypravěčů, filmařů, umělců a řemeslníků. Jsme tu, abychom tyto příběhy předali další generaci,“ uvedl osmatřicetiletý Trevorrow.

Disney získal značku Star Wars v roce 2012, když koupil firmu Lucasfilm. Momentálně chystá ze světa Hvězdných válek tři nové epizody a také několik samostatných filmů.

Jako první přijde letos 17. prosince do kin Epizoda VII: Síla se probouzí, jíž natočil J. J. Abrams. Následující Epizodu VIII, která by měla mít premiéru 26. května 2017, točí režisér Rian Johnson, autor snímků Looper či Bratři Bloomovi.

Trevorrowova Epizoda IX bude mít premiéru v roce 2019, natáčet se ale začne teprve za několik let, jak upřesnil deník Los Angeles Times.

Ze samostatných snímků ze světa Hvězdných válek Disney mezitím chystá film o pašerákovi Hanu Solovi a také snímek nazvaný Rogue One.

Související