S nevalnými komerčními výsledky se setkalo hollywoodské zfilmování počítačové hry o nájemném vrahovi. Akční film Hitman: Agent 47, který právě vstoupil také do českých biografů, za první víkend v severoamerických kinech utržil pouze 8,2 milionu dolarů, informoval server Variety.com.

Film, za nímž stojí společnost 20th Century Fox, přitom promítalo 3261 kin a očekávaly se tržby alespoň 11 milionů dolarů – byť i to by byl pouze zlomek částky, na kterou běžně dosahují akční snímky.

První film s nájemným vrahem Hitmanem poslali producenti do kin v roce 2007, tehdy hlavní roli ztvárnil Timothy Olyphant. Snímek s rozpočtem 24 milionů dolarů nakonec celosvětově utržil 99 milionů, z toho v USA a v Kanadě jen 39 milionů.

V novém filmu nájemného vraha zpodobil Rupert Friend, známý ze seriálu Ve jménu vlasti (Homeland). Snímek Hitman: Agent 47 má ale vyšší rozpočet než jeho předchůdce – 35 milionů dolarů. I tentokrát musí studio 20th Century Fox doufat, že se Hitman zaplatí díky tržbám ze zahraničí. 

Na serveru Rottentomatoes.com, který shromažďuje filmové recenze, vyznívá pouhých devět procent textů o novém Hitmanovi kladně.

Problémy má také špionážní akční snímek Krycí jméno U.N.C.L.E., který o víkendu v USA a v Kanadě za svůj druhý víkend utržil pouhých 7,4 milionu dolarů. S celkovými tržbami 26,6 milionu je už nyní zjevné, že film musí uspět v zahraničí, aby se zaplatil – jeho rozpočet byl 75 milionů dolarů.

Největší úspěch v amerických kinech měl již druhý víkend po sobě film Straight Outta Compton, který vypráví o vzestupu rapové skupiny N. W. A a dotýká se aktuálního tématu policejního násilí na černých obyvatelích. Snímek, který česká kina začnou hrát 17. září, utržil 26,8 milionu dolarů a celkem už má na kontě 111,5 milionu, přestože jeho výroba stála pouze 29 milionů.

Na prvním místě mezinárodních tržeb se o víkendu opět ocitl Terminator: Genisys, kterého se zpožděním začala hrát čínská kina.

Film s projekcemi ve 25 tisících biografech utržil 27,4 milionu dolarů a zaznamenal tak čtvrtý nejlepší vstup do čínských kin po filmech Rychle a zběsile 7, Avengers: Age of Ultron a Transformers: Zánik. Celosvětově již nový Terminátor utržil 335 milionů dolarů.

Související