Houslista David Garrett, který dnes vystoupí na festivalu Dvořákova Praha s Českou filharmonií, má mnoho tváří. Jako zázračné dítě kdysi s krátkými vlasy spořádaně nahrával Bacha a Beethovena, ale později, už "s mařenou" na hlavě, natáčel skladby rockerů Aerosmith a Led Zeppelin.

Koncertoval s hvězdnými dirigenty Claudiem Abbadem a Christophem Eschenbachem, ale také se účastnil stadionových show, kde mu za zády prskaly ohně. A velmi sebevědomě si předloni ve filmu nazvaném Ďáblův houslista zahrál Paganiniho. Dnes v Rudolfinu uvede Koncert pro housle a orchestr č. 1 Maxe Brucha.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.